BAŞKANIN MESAJI

Geçtiğimiz yıl beklenmedik bir şekilde online ortama taşıdığımız ve her şeye rağmen kararlılığımız sayesinde oldukça başarılı geçirdiğimiz “2. TechXtile Start Up Challenge’’ hepimizin heyecanını daha da artırdı. Henüz ikinci yılında Türkiye’nin tekstil sektörü odağındaki en önemli girişimcilik yarışması haline gelmesinden büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.

TechXtile Start-Up Challenge, yarışma dönemine sığmayan birçok eğitim, buluşma, birebir görüşme, iş birlikleri ve etkinliğe ev sahipliği yapmasıyla artık sürekli yaşayan bir yapıya dönüştü. Sektörün ve girişimcilerimizin ihtiyaçları ile şekillenen bu yapı giderek daha da genişliyor. Bu gelişme ile tüm faaliyetleri tek bir çatı altına topladığımız ve bu yıl itibariyle hayata geçireceğimiz “TechXtile Platform” olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Her yıl daha da büyüyerek ilerlediğimizi görmek, ne kadar doğru bir çalışma yaptığımızın bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Geldiğimiz başarılı konuma bu kadar kısa bir sürede erişmemizin harcadığımız büyük emek ve bilgi birikiminin yanı sıra, paydaşlarımızın kıymetli destekleri ve doğru attığımız adımlar sayesinde olduğuna inanıyoruz.  En büyük arzumuz ise; girişimcilerimiz ve sektörümüzün gelişimine katkı sağlamak, artan rekabet ve sürekli yenilenen piyasa koşullarında yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesine öncülük etmek. Böylece uygulanabilir, ölçülebilir, teknolojik yenilgi ve derinliği olan, milli ve yerli üretimi destekleyen fikirleri sektörümüze kazandırarak ekonomimize katkı sağlamasını hedefliyoruz.

‘‘Teknolojik Alanlarda Değer Üreten Girişimler ve İş Birliklerine’’ odaklanan, tekstil sanayisinin doğrudan faydalanacağı projelerin yarışacağı ‘‘3.TechXtile Start Up Challenge’’ için tüm girişimci adaylarımıza şimdiden başarılar diliyor; tüm paydaşlarımıza, kurum ve kuruluşlara destekleri için teşekkür ediyorum.

 

Pınar TAŞDELEN ENGİN
Yönetim Kurulu Başkanı
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği